כותרת
> C;
1/1

ריפוי קוונטי
שתפו אותנו ברשתות החברתיות

מה זה מרחב קוונטי?

מרחב קוונטי הוא מרחב אנרגטי שיש לכל אחד מאיתנו, גם אם אנחנו מודעים לו וגם אם לא.

מרחב אנרגטי זה מרחב שלא נוכל לראות או לגעת בו בגשמי, אלא הוא מרחב שניתן לחוות אותו דרך הרגש. מאין חוויה רוחנית.

החיבור למרחב הקוונטי נעשה על ידי מדיטציה, אך מי שבנינו מורגל בחיבור אליו, הרי שנוצר לנו מרחב נגיש בכל רגע ללא חיבור מאומץ.

כאמור, לכל אחד מאיתנו יש המרחב שלו. והיופי במרחב הזה זה שמתקיים בו הכל: עבר, הווה, עתיד. ומקיימים בו כל האפשרויות שיכולות להיות לאדם.

כלומר במרחב הזה מתקיים כל מה שאדם חפץ שיהיה בחייו הגשמיים , גם אם הוא עדיין לא השיג אותם, ובמרחב הזה גם מתקיימים רצונות והישגים שאנחנו לא מודעים להם עדיין.

וזה כל כך מדהים לחשוב על זה ככה. שכבר עכשיו יש לנו במרחב הזה רצון שיכול להתגשם בחיינו, וכרגע אין לנו מושג שאנחנו בכלל רוצים אותו.

לא פעם אני קוראת למרחב הזה "לונה פארק" מגניב ושמח של אפשרויות ומציאויות.

מה זה ריפוי קוונטי?

לפני שאני מתחילה לכתוב את תת הפרק הזה, חשוב לי להדגיש שהלימוד כאן הוא דרך העיניים שלי בנושא ריפוי קוונטי, הדרך האישית שבה אני תופסת את הריפוי וככה גם מלמדת את הקבוצות שלי. יתכן ובמקום אחר תמצאו הסבר נוסף.

כשאני חושבת על המרחב הקוונטי במושגי ריפוי אני ממש נרגשת. כי הגישה שלי בריפוי בכלל, וריפוי קוונטי בפרט, היא גישה של: בואו נתקדם.

מרגיש לי כזה בזבוז להתחבר למרחב ולחזור אחורה בזמן לחוויות לא נעימות וכביכול לטפל בהם, מרגיש לי כזה בזבוז לא ליהנות מהעתיד שאפשרי להתקיים בחיינו,

לכן החיבור שלי לריפוי במרחב הקוונטי הוא חיבור עתידי שהעל מודע שלנו יכול להציע לנו.

הריפוי מתבצע בכך שאני מבינה את בעיית הלקוח ומה הוא מגדיר ריפוי למצבו, ואז מתחברת למרחב הקוונטי ושם, כמו קסם, אני יכולה לראות/ לשמוע/ לחוות את עולמו ומה נדרש לריפוי שלו.

בגלל שמדובר במרחב אנרגטי, ובגלל שבתור מטפלת אני צריכה לתאר ללקוח מה אני "רואה", אז המרחב יתגלה אלי באופן גשמי: אני אוכל לראות סיטואציות (ממש כמו סצינה של סרט), אני אוכל "לשמוע" דברים, ואפילו גם לחוות אותם עבור הלקוח שלי.

כאשר השאלה שאיתה אני "עולה" למרחב, היא השאלה: מה הלקוח צריך לעשות/ לחשוב כדי לקבל את הריפוי שהוא מבקש?

תתפלאו, לרוב אני אקבל תשובות שמתייחסות לעשייה של הווה או עתיד קרוב, ולפעמים המרחב שלו יחזיר אותי אחורה בזמן לחוויה שקרתה לו, רק כדי לייצר שם חוויה רגשית מחודשת.

במידה והמרחב של הלקוח יחזיר אותי אחורה, מה שאני עושה זה משנה את הסיטואציה או החוויה, כלומר אני רואה לנגד עיני את החוויה, את ההרגשה שלו, את האמונה שנוצרה שם בחייו – ואז, ממש כמו סרט, אני עוצרת את התמונה (כמובן שהכל נעשה בעזרת מדיטציה) ופשוט הופכת אותה למשהו חיובי ואחר.

  • כמובן שאני מתארת כאן את הריפוי באופן כללי, ויש הרבה נישות בעולם הריפוי הקוונטי שאני מלמדת, אני מתארת כאן רק את רעיון הריפוי.

ובמידה ולא מתגלה בפניי עניין משמעותי מהעבר, אני מבינה שאני צריכה לתת לאנרגיה של הלקוח את האמונה שהריפוי העתידי שהוא מבקש יכול להתקיים בחייו.

קוראים לזה פוטנציאל, ואני מרחיבה על זה בתת פרק הבא.

הדבר החשוב ביותר להבין בריפוי קוונטי זאת הידיעה, שהכל, הכל, הכל בחיים שלנו – זאת אנרגיה!

הכל זה אנרגיה! כאשר אנחנו משנים את החוויה הפנימית שלנו, הופכין את הרגשות השליליים שלנו ואת הדיבור הפנימי לשלילי שלנו – לחיובי – הכל משתנה. גם בעולם הגשמי.

הריפוי הקוונטי מתייחס לשינוי אנרגיה ובכך יהיה שינוי גשמי.

ואני חייבת להודות שבתור מטפלת כבר 5 שנים אני ממש יכולה לראות את זה קורה בחיי וגם בחיי הלקוחות שלי.

נכון, יש גם לקוחות שלא מצליחים להתרפא דרך הריפוי הקוונטי, ויכול להיות לכך הסברים רבים, וזה לא המקום להרחיב. אבל חשוב לציין, שכאשר לקוח פוגש מטפל שיש ביניהם חיבור טוב של אמון, וברגע שלקוח מאמין ששינוי אנרגטי משפיע על חייו הגשמיים – אין ספק שבמקרה כזה, הריפוי יצליח.

בסוף תמיד אנחנו נבין שהריפוי יכול להגיע אלינו עד לדרגה של: "מה אני מאמין שאני יכול לקבל?"

ושלא תטעו, זה אתגר מאוד גדול עבורנו לדעת שהכל קיים ויכול להתקיים בחיינו ללא הפרעה, זה אתגר גדול כי הורגלנו לחשוב ולהאמין שיש גבול לדברים שנקבל, שאולי נצטרך לעבוד קשה עבורם או שאולי אנחנו רגילים להאמין שאין לנו מזל (חס וחלילה) – כל המחשבות האלה מגיעות מכך שאנחנו חיים בעולם מוגבל של זמן, מקום, גבולות – והמרחב הקוונטי אין לו את הגבולות האלה.

מה שנותר לנו לעשות זה רק לחבר בין העולמות:

תודעה קוונטית – תודעת אינסוף, ללא שכל

לבין המציאות הזאת – שיש בה גבול אבל בהשפעת במרחב, אין בה באמת גבול.

מה זה פוטנציאל?

פוטנציאל זה אפשרות שיכולה להתקיים בחיינו ועדיין לא יתקיימה.

כלומר, בתחושה שלנו מה שאנחנו רוצים יכול להתקיים ויש לנו גם רצון חזק לקיום שלו – אך עדיין לא מצאנו את הדרך. עדיין לא מצאנו בתוכנו את הידיעה העמוקה שזה אכן יכול לקרות.

כאשר אני צריכה לטפל בלקוח דרך פוטנציאלים, אני בדרך כלל אבחר פוטנציאל רגשי ולא פיזי.

לדוגמא: אם מישהי רוצה קידום בעבודה ותגיע אלי לטיפול, אני לא אטפל בה בפוטנציאל של "קידום בעבודה" אלא אטפל בפוטנציאל "התרגשות" או "ביטחון עצמי" (יש טכניקה שאני משתמשת בה כדי לגלות מה הפוטנציאל).

דוגמא נוספת: לקוח שמגיע אלי עם הפרעת אכילה/ או התמודדת נפש אחרת, הפוטנציאל יהיה "חיים" או "אמון" וכך הלאה.

כאשר אני מגלה מה הפוטנציאל הרגשי והחוויתי שהלקוח צריך כדי להשיג את מבוקשו, בעת הטיפול ובעזרת מדיטציה אני "מכניסה" לאנרגיה שלו את הפוטנציאל הנבחר.

באופן כזה זה משנה הרבה דברים בחיי הלקוח.

לקראת תת פרק הבא, תבחרו בבקשה באופן אקראי מספר בין 1-5

איכויות של המרחב הקוונטי

במהלך שנות הטיפול שלי כמטפלת מצאתי שיש 5 איכויות למרחב הקוונטי. איכויות = פוטנציאל.

אלו איכויות שבמידה והם מתקיימים בחיינו אנחנו נוכל להיות מושפעים באופן מלא מול המרחב הקוונטי.

כלומר, קיומן של איכויות אלו מקנה לנו חיבור גבוה.

כאשר אני מטפלת, אני תמיד אוהבת להכניס את האיכויות האלה כפוטנציאל גם אם האנרגיה של הלקוח לא מבקשת את זה, אני יודעת שפוטנציאל הזה יכול יעזור להשפעת הטיפול.

בתת פרק הקודם ביקשתי מכם לבחור מספר. תבדקו בבקשה איזה מספר בחרתם ואיזה איכות מופיעה ליד המספר הזה – זה אומר שהאיכות הזאת עדיין לא חזקה מספיק אליכם, וכדאי מאוד לבדוק איך אתם יכולים להגביר אותה בחייכם.

ואלו הם:

  1. נדיבות – העולם רוצה לתת לנו, אבל לא בטוח שאנחנו מרגישים ככה באמת.

האיכות הזאת מתארת מצב של חוסר ידיעה שהעולם רוצה לתת לנו מה שאנחנו מבקשים גם ללא מאמץ מצידנו, וגם אם לפעמים אנחנו מרגישים ש"לא מגיע לנו". העולם פשוט רוצה לתת לנו!

  1. קבלה – יישום בפועל של הנדיבות.

ברגע שיש לנו ידיעה שהעולם רוצה לתת, עלינו לחיות ככה גם בפועל: לקבל מתנות או עזרה ללא בעיה. העולם ינסה אותנו לראות כמה אנחנו באמת לוקחים את מה שהוא מציע לנו.

  1. שקט – שקט ממחשבות ותשובות "מה יקרה". זאת איכות של עשייה ללא דאגה.

  1. זרימה – לא לנסות להבין את העולם. לא לתת משקל רב לאירועים שקרו לי בחיי.

איכות זאת גורמת לנו להמשיך הלאה, לא מתוך מקום של זלזול והדחקה, אלא מתוך מקום שיש תכלית לחיינו גם אם אנחנו לא מבינים כרגע את הסיבה.

יש כאלה שטוענים שעלינו לתקן את חווית העבר, מצב כזה עושה בדיוק ההיפך, כי טיפול בעבר, משאיר אותנו בעבר, ונותן לאותו האירוע משקל ונוכחות שהוא לא צריך לקבל, האיכות הזאת משחררת אותנו מהעול הרגשי הזה.

  1. אמון – יש לנו דרך, לצעוד בה.

איכות של אמון היא איכות רחבה מאוד ויש לה משמעות קריטית להרבה דברים בחיינו, גם מול העולם, גם מול אנשים בחיינו, וגם אמון בינינו לבין עצמינו.

אני גיליתי שהמשמעות והבסיס של אמון היא היכולת שלנו לדעת – שיש דרך ייחודית לנו, שעלינו פשוט לצעוד בה. לדעת שיש לי דרך! שלי!

תקשור במרחב הקוונטי

הדרך ואופי התשובות שנקבל במרחב יכול להיראות לנו כמו "תקשור".

ואני טוענת שעצם החיבור למקור העליון שלנו נותן לנו את התשובות שיכולות לקדם אותנו לעבר המטרות שלנו.

כלומר – להבדיל משאר שיטות הטיפול שמתייחסות לתת מודע, המרחב והריפוי קוונטי מתייחס לעל מודע. והחיבור הזה ידע לתת לנו הדרכה לעבר מה שאנחנו מבקשים.

הכי חשוב לדעת, שבמרחב נקבל תשובות שרלוונטיות למצב שלנו ולשאלות שאנחנו נבדוק, ויהיו פעמים שלא נקבל תשובות במרחב, אלא רק נחווה אותו ברמה רגשית.

***

אני מאמינה שכל אדם יכול לתקשר לעצמו את הידיעות שהוא צריך,

אני מאמינה שהאדם יכול לרפא את עצמו. ממש כך.

כי ריפוי עבורי – זה לגרום ללקוח לשנות את הדיבור הפנימי שלו. ריפוי זה לתת ללקוח את האפשרות לראות את עצמו מסוגל.

אני חושבת שהיום עולם הטיפול קצת חוטא למטרה שלו – כי מבחינתי התלות של לקוח במטפל או טיפול שאורך זמן רב שלא לצורך, עושה בדיוק את ההיפך, הוא מוציא מהלקוח את היכולת שלו לגלות בעצמו את הכוחות.

אני חושבת שעולם הריפוי צריך להשתנות – שזה ללמד את הלקוח איך הוא יכול להיות שם עבור עצמו!

נכון, אנחנו צריכים לפעמים מבט עין אחרת משלנו, אנחנו זקוקים לאדם שנדבר איתו ושהוא יעזור לנו – אין ספק! אבל מצב כזה יכול להיעשות בצורה המיטבית רק כאשר הלקוח מקבל כלים להתמודד עם מצבו, ורק אם הטיפול מייצר תוצאה: שהלקוח יחווה את עצמו יציב וחזק מנטאלית.

יש המון אהבה בעולם,

חנה אורה.

לשאלות ותגובות על המאמר ניתן לכתוב לי למייל: hannaora770@gmail.com

הרצאה "פלא גדול"
איך אני מטפלת באוטיזם
לרכישת הספר
טעימה מהספר
עוצב ונבנה ע"י יאלו עיצוב ובניית אתרים